Hovedtall 5 år

ASA

Hovedtall 5 år

Hovedtall for fem årIFRSNGAAP
Beløp i NOK mill.20112010200920082007
Konsernet
Driftsinntekter8 059,97 184,56 247,87 657,77 944,0
Av- og nedskrivninger225,9212,1202,5199,2177,0
Driftsresultat12,9254,091,1144,7989,6
Finansposter-125,4-8,250,1-148,7-17,4
Resultat før skattekostnad-112,4245,8141,2-4,0972,2
Totalkapital4 333,94 167,73 250,23 598,63 604,2
Egenkapital i prosent35,642,150,144,843,6
Driftsmargin i prosent0,23,41,51,912,5
Kontantstrøm fra driftsresultat238,8466,1293,6343,91166,6
Investeringer386,6258,4222346292
Antall ansatte3 4823 2702 9923 2853 425
Timber
Driftsinntekter2 394,12 436,42 166,82 472,43 136,4
Av- og nedskrivninger90,383,487,184,672,2
Driftsresultat-52,494,712,7-143,3544,4
Finansposter-25,7-13,8-11,1-13,10,3
Resultat før skattekostnad-78,180,91,6-156,4544,7
Totalkapital1 592,21 545,51 306,41 572,81 788,5
Driftsmargin i prosent-2,23,90,6-5,817,4
Kontantstrøm fra driftsresultat37,9178,199,8-58,7616,6
Investeringer144,2112,086175130
Antall ansatte692643661803869
Wood
Driftsinntekter2 932,42 683,92 227,42 634,02 914,6
Av- og nedskrivninger89,586,072,967,461,1
Driftsresultat57,696,343,280,3324,4
Finansposter-28,0-22,4-20,4-17,1-7,6
Resultat før skattekostnad29,673,922,863,2316,8
Totalkapital1 975,71 797,21 497,81 563,51 653,7
Driftsmargin i prosent2,03,61,93,011,1
Kontantstrøm fra driftsresultat147,1182,3116,1147,7385,5
Investeringer169,566,380109106
Antall ansatte1 114952856880922
Byggsystemer
Driftsinntekter2 665,82 171,51 933,02 748,02 382,8
Av- og nedskrivninger36,034,933,735,231,5
Driftsresultat50,892,261,4235,1159,3
Finansposter4,51,13,314,710,7
Resultat før skatt55,393,364,7249,8170,0
Totalkapital1 217,91208,4953,91108,61041,7
Driftsmargin i prosent1,94,23,28,66,7
Kontantstrøm fra driftsresultat86,8127,195,1270,3190,8
Investeringer38,361,0314654
Antall ansatte1 5421542137915121543
Hovedtall for fem årIFRSNGAAP
Beløp i NOK mill.20112010200920082007
Limtre
Driftsinntekter470,7467,9397,1524,1483,2
Av- og nedskrivninger18,218,415,616,014,7
Driftsresultat4,312,94,038,524,4
Driftsmargin i prosent0,92,81,07,35,0
Investeringer10,242,0252022
Antall ansatte266300280258279
Elektro
Driftsinntekter497,4412,1397,5435,5358,4
Av- og nedskrivninger1,81,23,13,01,9
Driftsresultat-46,63,19,08,55,9
Driftsmargin i prosent-9,40,82,32,01,6
Investeringer1,54,0100
Antall ansatte302278238243207
Byggmoduler
Driftsinntekter1 138,8740,4513,01030,7944,4
Av- og nedskrivninger10,910,610,612,811,2
Driftsresultat59,033,71,594,266,0
Driftsmargin i prosent5,24,60,39,17,0
Investeringer23,08,021629
Antall ansatte524516410522606
Bygginnredning
Driftsinntekter605,6581,7644,8784,3633,8
Av- og nedskrivninger5,04,74,43,43,7
Driftsresultat34,042,546,993,963,0
Driftsmargin i prosent5,67,37,312,09,9
Investeringer3,57,03103
Antall ansatte450448451489451
Øvrig virksomhet
Driftsinntekter2 677,21756,0965,1388,5368,9
Av- og nedskrivninger10,07,88,711,611,6
Driftsresultat-43,0-29,2-26,2-27,4-38,6
Finansposter-76,226,978,3-133,2-20,6
Resultat før skattekostnad-119,2-2,352,1-160,6-59,1
Kontantstrøm fra driftsresultat-33,0-21,4-17,5-15,8-27
Investeringer34,719,125162
Antall ansatte134133969091